sobota, 26 października 2013

Jango by Svetlana Volkova

W mijającym tygodniu sprawy maszynowe odeszły chwilowo na bok. W popłochu przed zbliżającą się wielkimi krokami zimą, która w miejscu gdzie mieszkam lubi pokazać się od najgorszej strony, postanowiłam wyszukać dla siebie czapeczkę. Te sklepowe mnie tylko rozczarowały, bo albo kolory nie całkiem były "moje", albo rozmiar duuużo za duży, zawsze coś jest z nimi nie tak. Poszukując rozwiązania problemu udałam się po pomoc do ravelry. I tam moim oczom ukazała się ona: Jango, projekt pomysłu Svetlany Volkovej. Piękna, barwna, dająca niesamowite możliwości w łączeniu ulubionych kolorów i stworzenia czegoś własnego i oryginalnego. Z przyjemnością zatem przyłączyłam się do jej przetestowania! i nie żałuję!

English: In this past week I had to put machine knitting aside. The panic before the forthcoming winter, which in place I live shows it's the worst side, forced me to look for an unique hat. Those in shops mostly disappointed me, because either the colors were not quite right, or a size was to big, there's always something wrong with them. So I went to ravelry hoping to find there a solution to the problem. And there it was: Jango by Svetlana Volkova. Beautiful, colorful, giving an amazing opportunity to combine your favorite colors and create something unique and original you really would enjoy wearing. I knitted it in less than two days! and I really enjoyed every single minute with it! Just look at it:Wzór - to marzenie.. Idealny zarówno dla początkującej dziewiarki, ale i wystarczająco interesujący dla tych bardziej zaawansowanych. 

 E: The pattern is just like a dream. A perfect design as much for a beginner as for an experienced knitter. 
A ponieważ pogoda dzisiaj nas postanowiła porozpieszczać zapakowaliśmy z Połówkiem czapkę, aparat i wybyliśmy w plener..
E: And because the weather today was just excellent for an outdoors picture we took a camera and a hat and we went for a walk.
I wiecie co, na jej wykonanie zużyłam ok 90 m Silk Blend od Manos del Uruguay oraz niepełny motek Pure Luxury Merino DK Stylecrafta (120m/50g). Tak mało, a taki efekt.. i w głowie mi siedzą następne, wielokorowe kombinacje.. 

E: And you know what , I used only about 90 meters from the Silk Blend Manos del Uruguay and one skein Pure Luxury Merino DK from  Stylecraft ( 120m/50g ) . So little wool and such a great outcome! I already have other versions in my head, with more than just two colors combo :)

A poniżej dowód na to, jak wielkie mam szczęście. Bo nie dość, że mimo upływu czasu wciąż z miłością przez obiektyw na mnie spogląda i że świat tak pięknie tym szkiełkiem uchwycić potrafi, i cierpliwość ogromną do mnie ma, bo ja w odróżnieniu od natury z obiektywem współpracować nie potrafię, to jeszcze taki ma cudny gust! Chwalę, bo kocham ogromnie! Szal przywiózł z ostatniej podróży.. i najchętniej nie rozstawałabym się z nim na krok!
Dziękuję drogi Połówku! :D

E: And here a proof of that how lucky I am!  Because despite the years spent together he still looks through the lens at me with love and can catch those lovely moments in beautiful pictures, he has a huge patience when it comes to me, because in contrast to the nature I'm not an easy model ;) , and in addition to his all advantages he has a wonderful taste! This shawl I'm wearing was a gift he brought home from his last trip. How could I not love him? :))
Thank you dear Połówku ! : D


Dla tych, którzy dotrwali do końca posta - przypominam, że jutro będą wyniki Jedwabnego Candy! :)))
A zatem do jutra!

8 komentarzy:

 1. Czapka jest fantastyczna! Bajeczny wzór :)). Szal też przepiękny, gratuluję... i szala, i Połówka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Połówek czuje sie podwójnie doceniony:))

   Usuń
 2. Super czapka! Właśnie dziś oglądałam ją na ravelry. Bardzo ciekawe są te sploty:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że i Tobie się podoba:) ja jestem autentycznie zachwycona i wzorem i możliwościami jakie daje.. nic tylko kolory ulubione mieszać:))

   Usuń
 3. Czekam z niecierpliwością! A czapka jest jak marzenie :):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czapka zwróciła moją uwagę jak tylko Svetlana ją pokazała, Twoje wykonanie cudne! Szczególnie kolory do których szal idealnie pasuje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, pokochałam się ze wzorem od pierwszego wejrzenia :) Połówek uważa że ma trzeci zmysł, że to wszystko z góry zaplanował, bo szal przywiózł w sierpniu, a czapka powstała na dniach i wcale nie miałam planów ich ze sobą połączyć... Nie będę go przecież wyprowadzać z błędu. ;)))

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...